امروزه و با توجه به گسترش شبکه های گوناگون به روش بازاریابی شبکه ای (Network Marketing)، سایت هایی که به انجام امور اقتصادی می پردازند و یا حداقل مدعی انجام این دست امورند، بسیار زیاد شده اند؛ این شبکه ها انجام امور مختلف از ارایه تخفیف گرفته تا فروش کالاهای مورد استفاده روزمره و نیز ارایه خدمات به مشتریان را شامل می شوند و کل کشور و بلکه دنیا را در بر می گیرند. رمز موفقیت این شبکه ها، تنها و تنها به تعداد بازدیدکنندگان آن ها است؛ استفاده از خدمات و کالاها با شرایط بهینه شده برای بازدید کنندگان، و سود حاصل از این بازدیدها متعلق به گردانندگان آنها است و همین مساله باعث می شود تا تنها کسانی به عضویت در این سایت ها درآیند و یا اقدام به بازدید از آن ها نمایند که نیاز به چنین خدماتی دارند؛ طبیعی است که با این فرض، دایره بازدید کنندگان محدود به افراد خاصی خواهد شد.

ابریق به ابتکار و گردانندگی آقای محمدرضا جلینی و سه نفر از دوستان، برای نخستین بار در ایران - و حتی جهان- در پی آن است تا سد سود انحصاری را شکسته و بازدیدکنندگان را نیز در سود خود سهیم نماید. کاری عظیم و بلندپروازانه اما قابل دستیابی که همت و باور دوستان را می طلبد. کاری که هیچ ریسکی را برای اعضا و سهامداران خود به همراه ندارد. کاری که نیاز به ارایه هیچگونه سرمایه مادی از سوی سهامداران ندارد و تنها مشارکت افراد را می طلبد و بس.

شما با عضویت در این سایت تنها موظف می شوید به صورت روزانه و به مدتی هرچند کوتاه از سایت بازدید کرده، چنانچه کالا یا خدماتی مطلوب شما بود، آنرا سفارش داده و سپس از سایت خارج شده و به زندگی روزمره خود بپردازید. تمام کاری که شما به عنوان سهامدار ابریق بایستی انجام دهید همین است.

و اما توزیع سود ابریق بر اساس زمان عضویت در گروه و نیز میزان فعالیت و یارگیری هر سهامدار صورت خواهد پذیرفت؛ لازم به ذکر است مبنای توزیع سود ابریق به هیچ وجه شباهتی به شرکت های هرمی ممنوعه نداشته و کاملا خاص و ویژه بوده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مرتبط با بازاریابی شبکه ای فعالیت دارد؛ بدین ترتیب که 60 درصد از سود حاصله، بین اعضا (یا همان سهامداران) توزیع شده، 20 درصد در راه توسعه زیرساخت های آتی ابریق هزینه خواهد شد و تنها 20 درصد از سرجمع درآمد، به مالکین معنوی ابریق تعلق خواهد گرفت.

به باور گردانندگان این سایت، جهان آینده متعلق به کسانی است که متفاوت و جمعی می اندیشند و نه کسانی که تنها منافع کوتاه مدت و انفرادی خود را در نظر می گیرند.

آرزوی سلامتی، بهروزی و موفقیت برای تک تک شما گرامیان را داریم.